פשיטת רגל

פשיטת רגל הינו הליך שנפתח כנגד חייב חדל פירעון בין אם על ידי החייב בעצמו ובין אם על ידי בקשת נושה. בהליך מעורב כונס הנכסים הרשמי המהווה את זרועו הארוכה של בית המשפט וכן בדרך כלל מנהל מיוחד. הליך פשיטת רגל מקנה לחייב שקט נפשי להסדיר את חובותיו מול נושיו ואף מביא לעיכוב הליכים כנגד החייב במסגרת הליכי הוצל"פ והגבייה חיצונית ועל מנת שהחייב יוכל לשקם את עצמו ולפתוח דף חדש.

הליך פשיטת רגל בטיפול נכון מביא את החייב להפטר- דהיינו פוטר את החייב מכלל חובות העבר ועל מנת שהחייב יוכל ולהתחיל בדרך חדשה ונקייה מחובות.
הליך פשיטת הרגל מורכב מכמה שלבים, כאשר בשלב הראשון החייב מגיש בקשה לצו כינוס ובשלב זה ובכפוף לבחינה של המנהל המיוחד לרבות בחינת תום הלב, מעוכבים כלל ההליכים כנגד החייב, כך שלא ניתן לפעול כנגד החייב בשום הליך וכל עוד הוא בהליך של פשיטת רגל.

השלב השני בהליך
השלב השני הינו הכרזת החייב כפושט רגל ומינוי נאמן, כאשר בשלב זה נבחן מצבו הכלכלי של החייב, לרבות בחינה האם התבצעו העלמות כספים, בחינת תום לב ביצירת החובות, הכנסות והוצאות משפחת החייב ועוד, כאשר המטרה הינה הכרזה של החייב כפושט רגל.

השלב השלישי בהליך
השלב השלישי הינו ההפטר לו מייחלים החייבים, וזאת במקרים בהם אין יכולת פירעון כלל, או לחילופין הסדרי חוב כמפורט להלן, כאשר הדברים תלויים בגובה החובות, יכולת כלכלית של החייב, התלויים בחייב, גיל החייב ועוד פרמטרים רבים, כאשר כל אדם ואדם נבחן על פי נסיבותיו האישיות וכל מקרה לגופו.

צרו איתנו קשר היום

מלאו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ: