פלילי

משרדנו מתמחה בייצוג פלילי, כאשר למשרדנו התמחות ייחודית בייצוג "בני טובים", אנשים ללא עבר פלילי אשר הסתבכו לראשונה בחייהם בפלילים.
משרדנו, בראשות עורך דין אודי גנון, מטפלים בהליכים פליליים משלבי החקירה הראשוניים ועד לסיום כלל התיק כנגד החשוד/נאשם.
עו"ד אודי גנון הינו בעל ניסיון בייצוג בפלילים, ובעיקר של בני טובים, וזאת משנת 2001 .

כל הליך פלילי מתחיל בחקירה, בין אם בחקירה סמויה ובין אם בחקירה גלויה, לרבות צווי חיפוש וצווי מעצר בעת הצורך.
כבר בשלב החקירה חשוב ביותר להתייעץ עם עו"ד ולשם קבלת התמונה המלאה של הסיכויים והסיכונים, כמו גם טיפים חשובים וליווי החקירה משטרתית.
לאחר סיום שלבי החקירה, תיק החקירה עובר ליחידת התביעות המשטרתית או לפרקליטות המחוז, וזאת לשם גיבוש עמדה האם להאשים את החשוד או לסגור את התיק כנגדו.

בשלב מעבר התיק ליחידת התביעות או לפרקליטות, חובה במרבית העבירות מסוג פשע לשלוח לחשוד הודעה לפי סעיף 60א לחוק סדר הדין הפלילי על פיה יש לו את הזכות לטעון טענותיו טרם החלטה האם להאשימו ולנסות לשכנע את התובע בתיק להימנע מהגשת כתב אישום.

לשם מסירת בקשה זו של החשוד הוקצבו 30 ימים, בהם על החשוד להעלות את כלל טענותיו על הכתב ולנסות ולשכנע את התובע להימנע מהגשת כתב אישום.
בשלבים אלו חשוב ביותר שלא לכתוב בקשה זו ללא ליווי עורך דין, אשר רשאי לעיין בחלק נכבד מתיק החקירה, ועל מנת להימנע מהפללה עצמית. כמו כן מעבר לפן הראייתי, אזי ישנו פן של היעדר עניין לציבור, אשר יש לבחון אותו היטב, ובמיוחד לאנשים אשר הסתבכו לראשונה ושהינם ללא עבר פלילי.

לעיתים רשאי עורך דין פלילי לדרוש שימוע פרונטאלי, ומעבר לבקשה כתובה זו, ובדיקה מקיפה של חומר הראיות כמו גם נסיבות החיים של החשוד מביאים לעיתים קרובות הימנעות מכתב אישום.
הגם והוחלט להגיש כתב אישום, עדיין ניתן לנסות ולהביא במקרים מסוימים לביטול כתבי האישום, הן מחוסר ראיות והן מהיעדר עניין לציבור, ולאחר בחינה מדוקדקת של חומר הראיות בתיק.
במידה וכתב האישום לא בוטל, עדיין ניתן לבקש עיכוב הליכים מהיועץ המשפטי לממשלה, ובהתקיימם של נסיבות חריגות לרבות שינוי דרכיו של הנאשם, נסיבות אישיות מיוחדות ועוד.
ככל שהליכים אלו לא צלחו, אזי מתחיל משפט פלילי כנגד הנאשם, וכל מקרה לגופו.

במסגרת ההליך הפלילי על הנאשם להשיב לכתב האישום כנגדו, ובאמצעות עורך הדין, ולאחר שעורך הדין העתיק את כלל חומר הראיות בתיק, בחן את המקרה בדקדוק רב ולאחר שבחן עם הלקוח את הנסיבות בכללותן ולשם בניית אסטרטגיה ללקוח.
לשם התעמקות בנושא הפלילי הנכם מוזמנים לעיין בחוק העונשין ובחוק סדר הדין הפלילי ולשם קבלת מידע נוסף על ההליכים הפליליים במדינת ישראל לרבות פגישה במשרדנו.

צרו איתנו קשר היום

מלאו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ: