הסכם גירושין ושלום בית

להבדיל מהסכם ממון שנערך לפני או במהלך הנישואין, הסכם גירושין נערך במהלך פרידת בני הזוג, וכולל בתוכו את כלל נושאי הגירושין לרבות משמורת, זמני שהות, חלוקה רכושית, מזונות הקטינים וכל נושא אחר המצריך פתרון בהסכם.

בהסכם גירושין בין בני זוג ישנו יתרון שכן זה מביא את הצדדים לגירושין מהירים וללא מלחמות מיותרות וכן כל אחד מבני הזוג יכול לדרוש דברים החשובים לו מהותית תוך "תפירת חליפה" מתאימה אישית לזוג, ולהבדיל מהליכי גירושין שם הבחירה אינה בידי מי מהצדדים.

בנוסף, משרדנו מקיים הליכי גישור טרם ההסכם בין בני הזוג, ועל מנת להביאם להסכמות על כלל הנושאים שבמחלוקת, כדי להביא להסכם הוגן שילווה אותם למשך שנים רבות.

בנוסף, וכאשר זוג מתלבט באם להתגרש ובין אם לאו,  ישנה אפשרות לבני הזוג אשר מצויים בסכסוך לערוך הסכם לשלום בית, בו הם מצהירים על כוונתם לנסות בשנית לשקם את חיי הנישואין. בהסכם זה בדרך כלל נקבעת תקופת הניסיון לשלום בית, ובמידה ושלום הבית לא מצליח, אזי ישנם הוראות בדבר פירוד תוך מתן פתרון בהסכם זה בכלל הנושאים, כך שעם הפרידה הופך הסכם זה להסכם גירושין.

הסכם זה מתאים לזוגות אשם רוצים ניסיון נוסף לשלום בית, כך שניתן להם זמן נוסף לכך, ובמידה ולא – ישנו פתרון בהסכם זה לכלל הנושאים לעיל לרבות משמורת, הסדרי ראייה, חלוקת רכוש ומזונות.

משרד ע"וד גנון ופסטינגר מספקים שירותים בתחום של דיני משפחה וירושה, לחצו כאן על מנת לקרוא עוד.

צרו איתנו קשר היום

מלאו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ: