עורך דין הוצאה לפועל

במשרדנו מחלקה אזרחית בה מייצג משרדנו בכלל העניינים האזרחיים לרבות הליכי הוצל"פ.

לקוחותינו פעמים רבות צריכים סיוע בהליכי הוצל"פ, ובעיקר סביב תשלומי מזונות, כך שמשרדינו מעניק מעטפת מלאה ללקוח.

המשרד עוסק ומטפל בתיקי הוצאה לפועל, גבייה ואכיפה על כל היבטיו הן לזוכים והן לחייבים לרבות התמחות ייחודית בגבייה והגנה בהוצל"פ מזונות ילדים ואשה.

תחום ההוצאה לפועל הנו תחום רחב שכולל בתוכו רבדים שונים ומגוונים, כגון: הסדרת חובות, גביית שיקים חוזרים, מימוש פסקי דין וערבויות וזאת על ידי נקיטת הליכים מבצעיים רבים הכוללים בין היתר צווי מאסר, צווי הבאה, עיקולים, תפיסת/שחרור מעוקלים, תביעות פינוי, כינוס נכסים, איחוד תיקים, צווי תשלומים, הגשת התנגדויות, הסדר הלוואות ,ביטול הליכים ועוד.

מערכת הוצל"פ הינה רשות האכיפה וגבייה אשר נועדה לשרת הן חייבים והן זוכים. ניתן לבצע בהוצאה לפועל פסקי דין והחלטות לרבות צווי פינוי, פסקי דין של בתי המשפט לרבות ביה"ד לעבודה, ביה"ד הרבני, בית משפט לענייני משפחה ואף החלטות המפקח על רישום מקרקעין.

אם הגעתם לכאן אנו מניחים שאתם מחפשים אחר עורך דין הוצאה לפועל, מדי שנה נפתחים בהוצאה לפועל מאות אלפי תיקים אשר במהלכם מוטלים לא מעט סנקציות. ישנם לא מעט סיבות בגללן תרצו לפעול אל מול עורך דין הוצאה לפועל – הגבלות על חשבון הבנק שלכם, רישיון נהיגה, צו עיכוב יציאה מהארץ או לחילופין במקרים אחרים אתם רוצים לתבוע את זכויותיכם יחד עם הוצאה לפועל במטרה לקבל את כל מה שמגיע לכם. משרד עו"ד פסטינגר וגנון פה על מנת לעשות לכם מעט סדר.

יורדים לעובי הקורה: מהי הוצאה לפועל?

אנו מניחים שיצא לכם לשמוע לא מעט את הביטוי "הוצאה לפועל" אך אתם לא באמת מבינים מה הגוף עושה ומה הם המשמעויות בתהליכי הוצאה לפועל. כאשר אנחנו מדברים על לשכת הוצאה לפועל אנו למעשה מדברים על הזרוע המבצעת של כל בתי המשפט בישראל אשר תפקידה לקחת חלק בכל התהליכים המנהליים והביצועיים. במסגרת חוק הוצאה לפועל (התשכ"ז 1967) הוסדרו לא מעט תקנות וסעיפים אשר נותנים לזוכים בהליכים את האפשרות לגבות את החוב שלכם מכורח פסקי הדין.

כאשר אנחנו מדברים על הוצאה לפועל ועל כל חוקיה אנו לאו דווקא מדברים על חוקים המיועדים לאזרחים ישראליים השוהים ברגע נתון בארץ אלא גם לישראלים השוהים מחוץ לגבולות הארץ, אנשים הנמצאים בתהליכי התאזרחות במדינת ישראל ואף אנשי עסקים ויזמים הלוקחים חלק בפעילויות עסקיות בגבולות המדינה.

הוצאה לפועל – מתי אנו נרצה לפנות אל אחת מן לשכות הוצאה לפועל?

אנשים רבים תוהים מתי הוא הזמן בו אנו נרצה לפנות אל לשכות הוצאה לפעול השונות. למעשה הוצאה לפועל אשר נחשב לגוף המנהלי והמבצע של בתי המשפט יש מטרה להגן ולדאוג לזוכים השונים תוך כדי שהם פועלים ללא לאות על מנת לגרום לחייבים לשלם את החוב עד סופו. כיום ניתן לראות מאות אלפי מקרים פתוחים בלשכות הוצאה לפועל, לכן המחוקק קבע כי ניתן לפנות אל לשכות אלו במקרים מסוימים:

 • כאשר יש פסק דין לטובת הזוכה
 • תובענה לסכום קצוב
 • חשבונית ו/או זיכוי אשר לא התקבלה שום תמורה כנגד התשלום
 • שטר חוב
 • צ'קים שלא נפרעו
 • שטר משכנתא
 • שטר ערבות
 • שאר מסמכים אשר יכולים להעיד כי הייתה התחייבות כספית אשר אחד מן הצדדים לא עמד בה

כמו כן, כאשר אנחנו מדברים על מקרים אלו אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש. לכן, פנו אל עורך דין המתמחה בתחום אשר יעזור לכם לרכז את כל המסמכים בצורה נכונה, חכמה ויעילה.

מה הן ההגבלות במסגרת הוצאה לפועל?

הוצאה לפועל ברשות המחוקק קבעו לא מעט "סנקציות" והגבלות על החייבים אשר מטרתם לגרום להם לשלם את חובם במהירות תוך כדי הקשחת איכות החיים שלהם. בין ההגבלות אנו יכולים לראות – עיקול משכורות ישר מן החשבון, צו עיכוב יציאה מהארץ, החרמת רישיון נהיגה, החרמת רישיון עסק ו/או חוסר יכולת לפתוח כל תאגיד או התארגנות, הערות אזהרה בטאבו ולעיתים אף מאסרים בפועל בהתאם לחומרת המקרה.

ביטול הגבלות הוצאה לפועל: איך עושים זאת?

לא מעט אנשים מוצאים את איכות חייהם יורדת ביום אחד כתוצאה מהגבלות שונות מטעם לשכות הוצאה לפועל. למעשה כל ההגבלות מטעם הוצאה לפועל הם למעשה הדרך שלהם לגרום לכם לפעול ולשתף פעולה יחד איתם. על רמת העיקרון ברגע בו אתם מראים נוכחות ורצון לשתף פעולה תוכלו לבקש לבטל הגבלות שונות. אנו ממליצים לכם לקחת את הנושא ברצינות ולעשות זאת בצורה חכמה אל מול עורך דין הוצאה לפועל בעל ניסיון ומוניטין בתחום.

מה החשיבות בעבודה עם עורך דין בעל ניסיון ומוניטין?

כאשר אנחנו מדברים על עבודה אל מול הוצאה לפועל אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש אשר צריכה להתבצע בצורה מקצועית. הוצאה לפועל הינו אחד מן הגופים המסובכים והקשים להבנה למי שלא מגיע מהתחום לכן בחירת בעל המקצוע שילווה אותנו צריכה להיעשות בצורה מקצועית ונכונה. אנו ממליצים לכם לפנות אל עורך דין המתמחה בהוצאה לפועל אשר יעזור לכם להסדיר את הכל בצורה נכונה, מקצועית ויעילה. יחד עם עורך דין ו/או משרד עורכי דין המתמחים בהוצאה לפועל תוכלו למנוע לא מעט אי הבנות, מחלוקות ושאר מקרים לא נעימים.

איך בוחרים נכון עורך דין המתמחה בדיני הוצאה לפועל?

כפי שכבר הצלחתם להבין ישנה חשיבות רבה לעבודה עם עורך דין בעל ניסיון ומוניטין בתחום, אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות בכל הקשור לבחירת עורך דין המתמחה בדיני הוצאה לפועל. החלטנו לרכז עבורכם מספר נקודות שיעזרו לכם להגיע אל עורך הדין הטוב ביותר עבורכם:

 • ניסיון – אנו מאמינים שאחד הדברים החשובים ביותר הוא ניסיון, בדקו כי אותו עורך דין אליו פניתם יש ניסיון בכל הקשור לדיני הוצאה לפועל, כמו כן כי הוא מחזיק בחוג לקוחות רחב אשר יכול להעיד על הצלחותיו בתחום. אנו מאמינים כי עבודה אל מול הוצאה לפועל היא מלאכת מחשבת של ממש לכן צריך למצוא עורך דין בעל ניסיון המכיר את כל רזי "השפה".
 • מוניטין – בדקו כי העורך דין אליו פניתם בעל מוניטין, חי ונושם את התחום בצורה יום יומית. אנו מאמינים שתוכלו למצוא לא מעט מידע במנועי החיפוש, ברשתות החברתיות, מכרים וקולגות ואף מחוג לקוחותיו של אותו עורך דין.
 • אינטואיציה והיכרות – כאשר אנחנו לוקחים עורך דין שילווה אותנו בתהליכי הוצאה לפועל אנו רוצים לדעת שבחרנו נכון, אנו ממליצים לכם לפגוש את עורך הדין, לדבר איתו ולנסות להבין יחד איתו איך מטפלים בסוגיה הרלוונטית. כמו כן, אנו ממליצים לבדוק שאתם והעורך דין נמצאים על אותו "תדר" על מנת למנוע אי נעימויות.
 • חוג לקוחות – משרד עורכי דין ו/או עורך דין פרטי המחזיק בחוג לקוחות מהימן ורחב יכול להעיד לא מעט על איכויות הפירמה. אנו ממליצים לכם לברר על חוג לקוחותיו ואף לבקש לדבר עם כמה מהם – כן זה לגמרי בסדר.
 • קרבה לאזור המגורים – לפעמים שווה ואף כדאי לנסוע שעה ואפילו שעתיים אל משרד עורכי הדין שלכם, יחד עם זאת לרוב אנו נעדיף עורך דין המתמחה בדיני הוצאה לפועל אשר גר בקרבת המגורים שלנו ויכול לנהל הכל במהירות ויעילות תחת קורת גג אחת.

מדוע מומלץ לפנות למשרד עו"ד גנון ופסטינגר לטיפול בהוצאה לפועל?

אם הגעתם לכאן סביר להניח שאתם מחפשים אחר עורך דין הוצאה לפועל, אתם יכולים להפסיק את החיפושים מאחר והגעתם למקום הנכון עבורכם. משרד עו"ד פסטינגר & גנון נחשב לאחד מן המשרדים המובילים ביותר בצפון והפך במרוצת השנים לבחירתם הטבעית של מאות אלפי תושבי הצפון לצד תושבים מכלל רחבי הארץ אשר הבינו את איכויות המשרד בתחומים רבים לרבות הוצאה לפועל. אנו מאמינים כי טיפול בתיק הוצאה לפועל הוא מלאכת מחשבת של ממש הדורשת מיומנות, מקצועיות ולעיתים לא מעט יצירתיות. אנו מזמינים אתכם להצטרף אל חוג לקוחותינו וליהנות משירות מקצועי, אמין ואיכותי.

משרדינו מעניק שירותיי גבייה, ובעיקר סביב אי תשלום מזונות, מספק הגנה על חייבים בהליכי מזונות וכן מטפל בכלל הנושאים הקשורים להליכי ביצוע לרבות ביצוע פסקי דין בענייני גירושין ועוד.

למה אתם מחכים – בוחרים נכון, בוחרים משרד עו"ד גנון ופסטינגר.

 

צרו איתנו קשר היום

מלאו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ: